جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60513
  تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 12:57
  تعداد بازدید : 518

  مدیرکل زندان‌های استان قزوین:

  زندان می تواند محلی برای اصلاح رفتار باشد

  مدیرکل زندان های استان قزوین زندان را محلی برای اصلاح رفتار دانست و گفت: تحمل حبس در زندانی که با فضایی فرهنگی و تربیتی آمیخته است، فرصت مناسبی برای ندامت از گذشته و تغییر برای آینده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا فراست طلب اظهار کرد: کسانی هستند که برخی از صفات خوب سالم زیستی اجتماعی در آن ها کمرنگ بوده و اغلب دست به کارهایی می زنند که باعث ایجاد کج روی می شود.

  وی افزود: بهترین راه برای این گونه افراد، تمرین برای تغییر عادت های غلط رفتاری است و دوران تحمل حبس، زمان این تغییر را بوجود می آورد تا رفته رفته، صفات خوب و انسانی جایگزین آنها گردد، مشروط بر اینکه زندان در همه حوزه ها به ویژه فرهنگی و تربیتی دارای فکر، اندیشه و برنامه باشد.

  فراست طلب ایجاد توانایی اخلاقی مددجویان را در برنامه های زندان ها ضروری دانست و بیان کرد: خروجی همه فعالیتهای حوزه فرهنگی و تربیتی باید ایجاد اخلاق انسانی و اسلامی در بین زندانیان باشد.

  مدیرکل زندان های استان قزوین با بیان اینکه توانایی روحی و اخلاقی، بر اثر گذشت زمان و تکرار افزایش می یابد، افزود: بهترین فرصتی که می توان مبانی و گستره اخلاق اجتماعی را در میان بزهکاران و مجرمین ترویج داد زندان است. لازمه مدیریت موفق در زندان، غنی سازی برنامه های فرهنگی و آموزشی در زمان تحمل حبس زندانیان است.

  فراست طلب تصریح کرد: از آنجا که فرصت های زندگی دیگر قابل بازگشت نیستند، باید از هر فرصتی بهترین استفاده را کرد. در آموزش های غیر رسمی باید موضوع فرصت های غیرقابل برگشت برای زندانیان به خوبی تبیین شود. آنها باید بدانند اگر امروز در زندان فرصتی برای تغییر است، فردا برای آن فرصتی نخواهد بود.

  وی در پایان با اشاره به فرمایش حضرت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) که می فرماید از دست دادن فرصت ها اندوهبار است گفت: در نظام زندانبانی جمهوری اسلامی ایران همه برنامه ها، فعالیت ها و اقدامات بر مبنای اصلاح و تربیت زندانی تدوین شده است. مددجویان آن را غنیمت بشمارند. در غیر این صورت، از دست دادن فرصت، به هیچ قیمتی، قابل جبران نخواهد بود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
78