جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60523
  تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 13:51
  تعداد بازدید : 543

  رئیس شعبه دوم تجدیدنظر استان خراسان جنوبی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  بنای قانون جدید مجازات اسلامی بر "حبس زدایی" است/ مجازات حبس تنها عامل پیشگیری در برخی جرائم است

  رئیس شعبه دوم تجدیدنظر استان خراسان جنوبی گفت: زندانی کردن مجرمین هزینه های سنگین و جبران ناپذیری بر دوش دولت و جامعه می گذارد اما در برخی جرائم خطرناک و سنگین، مجازات حبس تنها عامل پیشگیری است.

  "حجت الاسلام محمدباقر باقری" رئیس شعبه دوم تجدیدنظر استان خراسان جنوبی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در ارتباط با پیش بینی سازوکار های حقوقی جدید در قانون مجازات اسلامی و بحث مجازات های جایگزین حبس اظهارداشت: با توجه به هزینه های سنگین و جبران ناپذیری که زندانی کردن مجرمین بر دوش دستگاه قضا، دولت و جامعه می گذارد، قانون جدید مجازات اسلامی می تواند از طريق مجازات جايگزين حبس، از اين هزينه ها بكاهد. 

  وی با اشاره به اهمیت زندان زدایی که یکی از اولویت های مهم دستگاه قضا است، تصریح کرد: زندان زدایی به عنوان یک اصل در مجموعه سیاست ها و برنامه های خرد و کلان دادگستری خراسان جنوبی قرار دارد اما این در حالی است که باید زمینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه فراهم شود. 

  باقری با بیان اینکه گاهی چاره ای جز زندانی کردن برخی مجرمین وجود ندارد، افزود: در برخی جرایم خطرناک و سنگینی همچون کلاه برداری، خیانت در امانت و... مجازات حبس تنها عامل پیشگیرانه برای اين مجرمین است.

  رئیس شعبه دوم تجدیدنظر استان خراسان جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: قانونگزار با استفاده از تخفیف، تعلیق و سایر مجازات های جایگزین حبس تا حد بسیار مطلوبی در راستای زندان زدایی گام برداشته است. 

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
54