جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60530
  تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 14:47
  تعداد بازدید : 460

  با دستور العمل جدید در اوکلاهاما؛

  تزریق مرگبار جایگزین اعدام در آمریکا شد

  مقامات زندان اوکلاهما روش جدیدی برای اعدام را معرفی کرده اند تا جایگزین روشی شود که در ماه آوریل مورد استفاده قرار گرفت و موجب شد تا یک زندانی ۴۳ دقیقه پس از تزریق داروی کشنده با درد و رنج زیادی جان خود را از دست بدهد.

  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از تلگراف، اعلام روش جدید اعدام از سوی مقام های زندان اوکلاهما بار دیگر بحث و جدل های تازه ای را در خصوص اجرای مجازات های بیرحمانه و غیر معمول در آمریکا به وجود آورده است.

  بر اساس این گزارش دستور العمل جدید اجازه می دهد تا این ایالت همچنان از داروی میدازولام که دارویی آرام بخش بوده و پیش از این در اعدام های ناقص در اوهایو ، اوکلاهما و آریزونا مورد استفاده قرار گرفته، استفاده کند. این دستور العمل همچنین خواستار افزایش ۵ برابری دوز این داروی آرامبخش نسبت به میزان دارویی که در ماه آوریل به کلایتون لوکت تزریق شده، بوده است.

  سایر تغییرات اعمال شده در این دستورالعمل شامل آموزش های لازم برای پرسنل زندان و اعضای تیم های اعدام است در این روش و دستور العمل جدید تعداد شاهدان رسانه های خبری از ۱۲ نفر به ۵ نفر کاهش یافته است.

  روش اجرای اعدام لوکت با انتقادات وسیع و گسترده ای روبرو شد و این مساله موجب شد تا ماری فالین فرماندار این ایالت دستور تحقیق در خصوص این مساله را توسط وزارت امنیت عمومی صادر کند.

  در این تحقیق بر لزوم آموزش بیشتر و موثرتر پرسنل اجرایی و تیم اعدام زندان تاکید شده است. "دیل بایچ" دستیار مدعی العموم فدرال آمریکا نیز تاکید کرد که پروتکل های جدید برای اجرای اعدام نمی تواند مشکلات اعدام در زندان های اوکلاهما را حل و فصل کند.

  وی افزود: ما هنوز نمی دانیم در خصوص اعدام لوکت چه چیز اشتباهی رخ داده است. تحقیقات دادگاه های فدرال به زودی این مساله را حل و فصل خواهد کرد. زندانیان هنوز دسترسی به اطلاعات مربوط به اصل و منبع داروها و صلاحیت و مهارت اعدام کندگان ندارند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
82