جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60541
  تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 15:33
  تعداد بازدید : 682

  وزیر آموزش و پرورش به میزان خبر داد

  ورود مباحث حقوقی به کتب درسی ابتدایی

  وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال برای نخستین بار مباحث حقوقی به زبان ساده وارد کتاب های درسی مقطع ابتدایی شده است.


  علی اصغر فانی در گفت و گو با میزان، درباره تدریس مباحث حقوقی در مدارس اظهار کرد: با توجه به ضرورت آشنایی همه اقشار جامعه با مباحث حقوقی پیش از شروع سال تحصیلی جدید و چاپ کتب درسی به نحوی برنامه ریزی کردیم که مباحث حقوقی وارد کتاب های درسی شود.

  وی با تاکید بر اینکه ارائه مفاهیم و آموزش های مرتبط با آن در سنین پایین می تواند به داشتن جامعه ای قانون مدار و نظام مند کمک کند، تصریح کرد: واقعیت این است که آموزش از سنین پایین نقش مهمی در نهادینه شدن آن دارد،

  فانی خاطرنشان کرد: براین اساس امسال برای نخستین بار در کشور برخی از مفاهیم حقوقی، ساده نویسی و به کتاب های درسی اضافه شد. به عبارتی در سال تحصیلی جاری مباحث و مفاهیم حقوقی در قالب آموزش رسمی به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

  وزیر آموزش و پرورش درادامه تصریح کرد: مباحث حقوقی برای دانش آموزان دبستانی شروعی برای آشناییت با مباحث حقوقی توسط همه مردم جامعه است تا با قوانین و شیوه های اجرای آن آشنا شوند.

  فانی با اشاره به توجه رئیس جمهور به مباحث حقوقی و تاکید بر فرهنگسازی در این باره در خاتمه تاکید کرد: حقوق کودک از جمله برنامه ها و سیاست هایی است که رئیس جمهور پی گیر آن است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
84