جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60549
  تاریخ انتشار : 10 مهر 1393 11:48
  تعداد بازدید : 530

  رئیس بنیاد امید ایرانیان:

  اجرای قانون را از خودمان شروع کنیم

  رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: موضوع رفع خشونت یکی از چالش های مهم جهان است که توسط رئیس جمهور مطرح شد و انتظار می رفت که در کشور به این مساله توجه بیشتری شود.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محمدرضا عارف با حضور در نشست «چالش های رفع خشونت از حقوق داخلی» اظهار کرد: بنیاد امید ایرانیان از زمانی که بر اساس ضرورت ها تشکیل شد مهمترین اولویت خود را بر پیگیری چالش ها در جامعه تعریف کرد.

  وی ادامه داد: ارزش ها مبنای حرکت بنیاد امید ایرانیان است. در واقع بحث رفع خشونت یکی از چالش های مهم جهان است که توسط حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی نیز مطرح شد و انتظار بود که در کشور به این مساله مهم توجه بیشتری می شد.

  وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری ها به رفع خشونت در کشور خودمان کمک کنیم؛ البته قانون اساسی ظرفیت های بسیار بالایی در این راستا دارد. اما بیشترین چالش موجود موضوع چگونگی اجرای قانون است که این موضوع نیز نیاز به فرهنگ سازی دارد.

  رئیس بنیاد امید ایرانیان عارف اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم به اجرای قانون و اصلاح آن کمک کنیم، در واقع ما اصرارمان به اجرای قانون است. در بین برخی این فرهنگ حاکم است که قانون را برای دیگران بنویسند.

  وی یادآور شد: زمانی که معاون اول بودم وزرا از مسیر ویژه تردد می کردند، به محض این که موضوع را متوجه شدم دستور دادم که جلوی این کار گرفته شود. یکی از وزرا در این راستا ابراز گله کرد و من به او گفتم که ما همانند دیگران باید مطیع قانون باشیم؛ بنابراین طبیعی است که چالش های ما برای عدم رعایت قانون است و ما باید به دنبال اجرای قانون برویم؛ لذا باید این موضوع را از خود شروع کنیم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
14