جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60551
  تاریخ انتشار : 10 مهر 1393 11:49
  تعداد بازدید : 426

  حقوق مدنی نباید متضمن جلوه هایی از خشونت باشد

  یک حقوقدان گفت: قانون و حقوق مدنی بنا بر طبع ذاتی خود نباید متضمن جلوه هایی و یا آثاری از خشونت باشد. به همین دلیل وقتی صحبت از چالش های رفع خشونت در حقوق داخلی می شود، بنا به تبادل ذهن متوجه قانون مدنی و حقوق مدنی نمی شود.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بهمن کشاورز با حضور در نشست «چالش های رفع خشونت از حقوق داخلی» که از سوی بنیاد امید ایرانیان برگزار شد، ادامه داد: اما با دقت وتوجه بیشتر و نگرش فراگیر به کل مواد قانون مدنی به این نتیجه می رسیم که مقوله مورد بحث در قانون مدنی نیز می تواند جستجو و پیگیری شود.

  وی تصریح کرد: البته ردپای خشونت در باب های مختلف قانون مدنی با وضوح و شدت متفاوتی وجود دارد، در عین حال این که خشونت به طور دقیق و جامع تعریف نشده است، شاید این امکان را برای ما بوجود آورد که در مواردی معترض مطالبی شویم که در نگاه نخست قابل طرح و بحث به نظر نمی رسد.

  وی با اشاره به ماده 374 قانون مدنی اظهار کرد: طبق این ماده در حصول قبض اذن بایع شرط نیست و مشتری می تواند مبیع را بدون اذن قبض کند؛ بنابراین، این مجوز قانونگذار که کمتر مورد توجه قرار گرفته و می گیرد می تواند موجب اعمال زور و مقاومت و خشونت در جامعه شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
7