جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60552
  تاریخ انتشار : 10 مهر 1393 11:49
  تعداد بازدید : 332

  رییس دادگستری استان اصفهان خبر داد:

  ورود بیش از 397 هزار پرونده به دادگستری اصفهان در شش ماه اول سال

  رییس دادگستری استان اصفهان اعلام کرد: در شش ماه اول امسال 397 هزار و 703 پرونده به دستگاه قضایی استان وارد شد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، احمد خسروی وفا در جلسه شورای اداری استان اصفهان، با بیان این که 33 حوزه قضایی در استان اصفهان مشغول به کار هستند، اظهار کرد: 23 حوزه دادگستری و 9 حوزه حل اختلاف در استان اصفهان فعال هستند. در چند ماه گذشته نیز مجوز راه اندازی محاکم چند بخش را گرفته ایم و امیدوارم تا ماه های آینده در بن رود، جرقویه و فولادشهر شاهد راه اندازی محاکم بخش باشیم.

  وی با اشاره به تعداد پرسنل دادگستری اصفهان، افزود: 510 قاضی و 1600 پرسنل اداری در دادگستری استان اصفهان مشغول به کار هستند ولی به دلیل کمبود نیرو 40 درصد پست های قضایی و 65 درصد پست های اداری خالی است.

  رییس دادگستری استان اصفهان ادامه داد: در سال 1392 نزدیک به 775 هزار پرونده وارد دادگستری استان اصفهان شد که 560 هزار پرونده در شعبات دادگستری و 207 هزار پرونده در شعب حل اختلاف رسیدگی شدند.

  خسروی وفا با بیان این که دادگستری توانسته از افزایش آمار ورودی پرونده ها کم کند، اضافه کرد: در سال گذشته و جاری توانستیم از تعداد پرونده های مسن نیز کم کنیم. به طوری که تعداد 15 هزار پرونده مسن از سال 1385 تاکنون داشتیم که از میان آنها 12 هزار پرونده کسر شد.

  وی با اشاره به آمار پرونده های ورودی در سال جاری، گفت: در شش ماه اول امسال 397 هزار و 703 پرونده به دستگاه قضایی استان اصفهان وارد شد که از میان آنها نزدیک به 206 هزار پرونده در شعب دادگستری و 111 هزار پرونده در شعب حل اختلاف رسیدگی شد.

  رییس کل دادگستری استان اصفهان اظهار کرد: 60 قاضی در طول یک سال گذشته به قضات اصفهان اضافه و تعدادی همکار اداری نیز در دادگستری استان جذب شدند. یک قطعه زمین 16 هزار متری با 32 هزار متر مجوز ساخت نیز تهیه شده و در صورت تامین اعتبار کافی با احداث یک ساختمان دادگستری دیگر می توانیم تا حد بسیاری کمبود فضای فیزیکی خود را کم کنیم.

  خسروی وفا با تاکید بر رسیدگی به وضعیت زندان ها، افزود: با توجه به اقدامات خوبی که نیروی انتظامی و اداره اطلاعات در استان انجام می دهند بسیاری از مجرمان مواد مخدر دستگیر می شوند ولی این دستگیری ها آمار ورودی زندان ها را نیز بالا می برد. به همین دلیل رفع کمبود فضای فیزیکی زندان ها نیاز به مساعدت جدی دارد که در این زمینه نیز با شورای گسترش جلسات متعددی داشتیم.

  وی با بیان این که پیشگیری از ارتکاب جرم از مهمترین اهدافی است که دادگستری اصفهان دنبال می کند، ادامه داد: اقدامات مثبتی در زمینه پیشگیری انجام دادیم که در نتیجه آن آمار افزایش پرونده که در سایر استان ها بین چهار تا پنج درصد بوده در استان اصفهان یک درصد بوده است.

  رییس دادگستری استان اصفهان با اشاره به عنوان برخوردار در مورد استان اصفهان، خاطر نشان کرد: من در استان های دیگر نیز بوده ام اما می توان گفت استان اصفهان نسبت به برخی استان ها فقیرتر است و کلمه برخوردار به این استان ضربه وارد کرده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
36