جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60664
  تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 13:5
  تعداد بازدید : 759

  نگرانی یونیسف از رشد خشونت علیه کودکان هندی

  یونیسف با همکاری وزارت توسعه امور زنان و کودکان هند قصد دارد یک طرح تحقیقی با هدف بررسی خشونت علیه کودکان در هند راه اندازی کند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یونیسف (صندوق کودکان ملل متحد) با انجام این تحقیق به همراه وزارت مزبور به مقابله با خشونت علیه کودکان در هند می رود. این سازمان اطلاعاتی از نظرسنجی های ملی خانواده در هند به دست آورده اما در این دست تحقیقات همواره چالش هایی وجود دارد که معمولا در مسیر انجام اینگونه تحقیقات است. برای مثال مشکلاتی که در این راه وجود دارد عدم گزارش موارد خشونت و ترس به دلیل ننگ اجتماعی در والدین و روش های نامناسب جمع آوری اطلاعات از وضعیت کودکان است. همچنین سوالاتی که در این تحقیقات ملی پرسیده می شود مربوط به خشونت علیه کودکان نیست.

  «جوکیم تیس»، رئیس مرکز حمایت از کودکان یونیسف معتقد است: اطلاعات و آمار به دست آمده در هند به حدی محدود است که نمی توان این اطلاعات محدود را تغییر داد یا با داده های دیگر مقایسه کرد.

  پیش از این یونیسف یک تحلیل آماری از خشونت علیه کودکان منتشر کرده بود که الگوهای خشونت، نگرش ها و هنجارهای اجتماعی در 190 کشور را نشان می داد. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) در سال جاری میلادی (2014) نیز از 100 هزار کودک و نوجوان در هند دو نفر کشته شده اند.

  هند با 9500 قربانی خشونت علیه کودکان (10 درصد آمار جهانی) در سال 2012 میلادی سومین کشوری است که پس از نیجریه و برزیل آمار بالایی در قتل کودکان دارد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
82