جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60671
  تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 13:28
  تعداد بازدید : 275

  عضو کمیسیون اصل نود مجلس:

  تعریف جرم سیاسی در قانون احزاب به مناقشات پایان می دهد/ طرح اصلاح قانون احزاب روی میز کمیسیون قضائی

  عضو کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه تعریف جرم سیاسی از مواردی است که در بحث احزاب مطرح است، گفت:تعریف جرم سیاسی در قانون احزاب به مناقشات پایان می دهد.

  مصطفی افضلی فرد در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تعریف جرم سیاسی از مواردی است که در بحث احزاب مطرح است، گفت: بارها در مورد عملکرد احزاب با مواردی برخورد کردیم که لازم بود مشخص شود آیا جرم سیاسی است یا خیر.

  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح اصلاح قانون احزاب هم اکنون در کمیسیون قضایی در حال بررسی است، افزود: تصویب تعریفی از جرم سیاسی مطابق قانون در مجلس به بسیاری از مناقشات و اختلافات پایان می دهد.

  وی با بیان اینکه قانون احزابی که در حال حاضر گروه ها براساس آن اجازه فعالیت پیدا می کنند از ایجاد احزاب مغایر با منافع نظام، جلوگیری نمی کند، گفت: این احزاب در برخی موارد موجب آسیب به کشور شده وبه دلیل عدم وجود تعریف مشخصی از جرم سیاسی، حاشیه امنی هم پیدا می کنند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه این مشکل در نزدیکی انتخابات نمود بیشتری پیدا می کند، تصریح کرد: در این راستا برخی افراد که با حمایت های مالی و معنوی این گروه ها بر سر کار می آیند، به هر دلیلی ممکن است از عضویت و وابستگی به این گروهها سرباز زده و پاسخگویی نسبت به عملکردشان نداشته باشند.

  وی با بیان اینکه با تصویب هر قانونی این مشکلات همچنان وجود خواهد داشت، بنابراین باید این مشکلات را به حداقل برسانیم، گفت: تعریف سازو کاری مناسب برای فعالیت احزاب و همچنین در اولویت قراردادن منافع و امنیت کشور توسط آنها بسیار مهم، حیاتی و موجب رشد کشور می شود، در غیر این صورت احزاب به پرستیژی برای سیاسیون تبدیل خواهد شد.

  افضلی فرد با بیان اینکه در جریانات سال 88 برخی احزاب منحل شدند، گفت: این احزاب پروانه فعالیت داشتند اما در بزنگاه ها مصالح و منافع کشور را به خاطر منافع زودگذر حزبی زیرپا گذاشتند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه با اشاره به اظهارات برخی افراد مبنی بر اینکه مجلس اصولگرا در اصلاح قانون احزاب قصد دارد اصلاح طلبان را نادیده بگیرد، با بیان اینکه اگر اصلاح طلبان دلیلی بر محدود شدن احزاب برخلاف مصالح و منافع ملی و کشور دارند، ارائه دهند، توضیح داد: برخی می خواهند قانون احزاب به گونه ای تنظیم شود که دست آنها به خصوص افراطیون برای برخی اقدامات بازبگذارد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
84