جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60733
  تاریخ انتشار : 14 مهر 1393 12:18
  تعداد بازدید : 598

  وزیر دادگستری:

  حکم پرونده «ناظم متعرض» سنگین است

  وزیر دادگستری گفت: هدایت عمومی و پیشگیری جامعه را نجات می دهد، اما اگر به مجازات ها در زمان خود عمل کنیم قطعا دارای بازدارندگی است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه همایش هفته ملی کودک با حضور در نشستی خبری در پاسخ به پرسشی درباره حکم صادره برای ناظم یک مدرسه در تهران که چند دانش آموز را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، گفت: مجموع مجازاتی که برای این فرد در نظر گرفته شده دارای تعادل است؛ زیرا ما این فرد را اخراج، تبعید و ... کرده ایم. حتما این حکم سنگین و بازدارنده است، البته نظارت ما بر این موضوع بیشتر خواهد شد.

  وی در مورد سرنوشت کودکان بدون شناسنامه در تهران که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود، بیان کرد: ما وضعیت این کودکان را در مرجع ملی در دستور کار خود قرار داده ایم و به آنها رسیدگی می شود. ان شاءالله به زودی زود هیچ کودک بدون شناسنامه ای را در تهران نخواهیم داشت.

  وزیر دادگستری درباره فقر طبقاتی که در جامعه وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما سعی داشته ایم این فقر طبقاتی را از بین ببریم که یکی از دلایل ابتدایی برای ایجاد تعادل درآمد طرح سلامت است که در واقع ما در رابطه با این موضوع در ابتدای راه قرار داریم.

  پورمحمدی درباره بازدارندگی مجازات ها بیان کرد: بسیاری از مجازات ها به نفع است و اگر ما این احکام را سریع اجرا کنیم و به وقتش به آن عمل کنیم حتما بازدارندگی دارد، اما هدایت عمومی و پیشگیری هاست که جامعه را نجات می دهد؛ لذا باید این را در نظر گرفت که مجازات ها مشکل گشا نیست.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624138
اکنون :
61